fbpx
събота, април 19, 2025
КатеренеНовини

Откриха телата на тримата алпинисти, изчезнали при лавина в Канада

В неделя откриха телата на тримата алпинисти, изчезнали при падане на лавина в Канадските Скалисти планини. Австрийците Хансйорг Ауер и Давид Лама и американецът Джес Роскели загинаха на 16 април 2019 г. при изкачване на връх Хоуз по един от най-трудните маршрути – М16.

По време на първоначалния полет на спасителния хеликоптер бяха открити следи от лавина и части от оборудването на алпинистите. Претърсването беше инициирано от бащата на Роскели – Джон Роскели, след като не се чули в уговореното време.

Катеренето и алпинизмът на границата на възможното е игра – рискована игра… но не мога да живея без това.

Хансйорг Ауер, 2015 г.

Мария Лазарова

Мария Лазарова е журналист със специализация „Печат“ и магистър по Публична комуникация. Над 20 години работи в сферата на печатните и он-лайн медии. Автор, редактор и основател на периодични издания, сред които и „Върхове“. Запален планинар от детството си и с интереси в алтернативните аутдор дейности и спортове. redakcia@varhove.com

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Предстоящи събития

Contact Us

error: Защитено съдържание !!