fbpx

Призови места за българските планински колоездачи в Гърция

В първите дни на май на остров Тасос, Гърция по традиция се проведе състезанието Thassos MTB Cup, което от години привлича интереса и на българските състезатели, съобщава сайтът www.mtb-bg.com. Повече от 10 години по-големи или малки групи се отправят към Потос, за да участват в състезанието с дължина над 50 км, което се изкачва до най-високата точка на острова и се спуска обратно.

Тази година Байко Танчев (Мамут) даде най-добро време сред българите и се класира на второ място в най-оспорваната категория Мъже 19-39, на няколко минути след Разван Джуганаро (Румъния, Giant). Северните ни съседи записаха много силно присъствие с още петима участници в топ 10, а домакините изобщо нямат класирал се в десятката състезател (от България има още трима – Христо Леков, Калин Митев и Бо Дудек).

При младежите Калоян Митев (Underground Riders Podem Crane) оглави класирането, а при мъже 40-49 г. Илко Илиев (Мамут) остана втори, а Николай Коев (Исполин-Янтра) трети – и двамата бяха изпреварени отново от румънец – Мариус Йонаску (Mousebike).

При жените също имаме трето място в лицето на Йорданка Тренкова (Бела Екстрийм).

Дори в категорията 50+ има двама участници от България, представители на MTB Bansko, като Найджъл Морган зае 4 място там.